Ако имате вериги на рацете | Соновник
Соновник

Верига

Откажете се од преголемите амбиции затоа што ќе се разочарате ако не ги постигнете.

Ако имате вериги на рацете

Ќе имате целосна слобода на работното место.

Ако имате вериги по целото тело

Ќе чуете непријатни вести.

Ако се ослободите од вериги

Ќе се ослободите од вашите грижи.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1146 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.