Верига | Соновник
Соновник

Верига

Откажете се од преголемите амбиции затоа што ќе се разочарате ако не ги постигнете.

Ако имате вериги на рацете

Ќе имате целосна слобода на работното место.

Ако имате вериги по целото тело

Ќе чуете непријатни вести.

Ако се ослободите од вериги

Ќе се ослободите од вашите грижи.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 15%
  • 21%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10182 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.