Верига | Соновник
Соновник

Верига

Откажете се од преголемите амбиции затоа што ќе се разочарате ако не ги постигнете.

Ако имате вериги на рацете

Ќе имате целосна слобода на работното место.

Ако имате вериги по целото тело

Ќе чуете непријатни вести.

Ако се ослободите од вериги

Ќе се ослободите од вашите грижи.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18656 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?