Венчален прстен | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Венчален прстен
Соновник

Венчален прстен

Ако носите венчален прстен

Не се сомневајте во вашиот партнер. Тој засекогаш ќе ви биде верен.

Ако го изгубите венчалниот прстен

Внимавајте! Ве демне некаква опасност или болест.

Ако го изгубите, а потоа го пронајдете венчалниот прстен

Ќе избегнете некаква опасност или болест.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10827 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.