Венчавка | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Венчавка
Соновник

Венчавка
= свадба

Ви претстои период исполнет со проблеми и непријатности.

Ако присуствувате на свадба

Ако не сте во брак – набрзо ќе правите свадба. Ако сте во брак – ќе доживеете среќни моменти со вашите деца.

Ако играте на свадба

Ќе ве снајде несреќа.

Ако пеете на свадба

Ќе присуствувате на веселба.

Сопствената свадба
Ќе изгубите нешто важно или нешто што многу ви значи.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10590 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.