Венчавка | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Венчавка
Соновник

Венчавка
= свадба

Ви претстои период исполнет со проблеми и непријатности.

Ако присуствувате на свадба

Ако не сте во брак – набрзо ќе правите свадба. Ако сте во брак – ќе доживеете среќни моменти со вашите деца.

Ако играте на свадба

Ќе ве снајде несреќа.

Ако пеете на свадба

Ќе присуствувате на веселба.

Сопствената свадба
Ќе изгубите нешто важно или нешто што многу ви значи.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18739 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?