Венец | Соновник
Соновник

Венец

Ако носите венец во рацете

Ќе наидете на пречки на патот кон успехот.

Ако плетите венец

Ќе се разделите со блиска личност.


Златен венец

Ќе имате убав живот.

Зелен венец

Наскоро ќе добиете понуда за брак.

Црвен венец

Напразно се сомневате во својот партнер.

Венец на вратата од вашиот дом

Ви претстои свадба.

Цветен венец на вашата глава

Предзнак за голема среќа.

Венец од трња

Ви претстои срамен или тажен настан.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10826 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.