Велосипед | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Велосипед
Соновник

Велосипед

Ако возите велосипед

Ќе ги победите вашите конкуренти.

Ако некој друг вози велосипед

Ќе успеете да ја постигнете целта полесно отколку што очекувате.


Скршен велосипед

Ве очекува финансиска загуба.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18739 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?