Велигденски јајца | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Велигденски јајца
Соновник

Велигденски јајца

Ако бојадисувате велигденски јајца

Ви претстои мир и хармонија во домот.

Ако подарувате велигденско јајце

Ќе бидете почитувани поради вашата добрина.

Ако ви подаруваат велигденско јајце

Ви претстои љубовен разговор.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 11063 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.