Варење | Соновник
Соновник

Варење

Ако варите јадење

Ќе ја добиете поддршката на вашите пријатели.

Ако варите ракија

Вашиот труд нема да биде награден.

Ако допрете нешто варено

Внимавајте! Ве демне некаква опасност.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10583 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.