Варење | Соновник
Соновник

Варење

Ако варите јадење

Ќе ја добиете поддршката на вашите пријатели.

Ако варите ракија

Вашиот труд нема да биде награден.

Ако допрете нешто варено

Внимавајте! Ве демне некаква опасност.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18739 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?