Вар | Соновник
Соновник

Вар

Нема да имате можност за напредок на работното место.

Ако се изгорите од вар

Ќе избегнете некаква опасност.

Ако варосувате

И малите работи ќе ве прават среќни.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 11063 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.