Вага | Соновник
Соновник

Вага

Ќе треба да донесете важно решение, а нема да имате многу време за размислување.

Ако мерите нешто на вага

Ќе треба да пресудите во одредена ситуација.

Ако држите вага в раце

Ќе го промените работното место или ќе започнете некој нов проект.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18682 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?