Вага | Соновник
Соновник

Вага

Ќе треба да донесете важно решение, а нема да имате многу време за размислување.

Ако мерите нешто на вага

Ќе треба да пресудите во одредена ситуација.

Ако држите вага в раце

Ќе го промените работното место или ќе започнете некој нов проект.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6814 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.