Бајрак | Соновник
Соновник

Бајрак
= знаме

Знаме кое се вее

Ќе успеете да ги постигнете вашите цели.

Знаме кое се спушта

Ќе претрпите мали штети.

Разнобојно знаме

Лесно ќе постигнувате успех кај личности од спротивниот пол.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18493 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?