Барање | Соновник
Соновник

Барање

Ако имате некакво барање

Ќе бидете неправедно осудувани.

Ако некој друг има некакво барање

Ќе чуете радосна вест.

Ако исполнувате нечие барање

Ќе го добиете она што го сакате.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6165 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.