Барање | Соновник
Соновник

Барање

Ако имате некакво барање

Ќе бидете неправедно осудувани.

Ако некој друг има некакво барање

Ќе чуете радосна вест.

Ако исполнувате нечие барање

Ќе го добиете она што го сакате.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18329 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?