Балкон | Соновник
Соновник

Балкон

Ќе чуете непријатни вести од далеку.

Ако стоите сами на балкон

Со помош на вашите квалитети ќе стигнете до успехот.

Ако скокнете од балкон

Ќе имате успех во работата, особено ако се занимавате со трговија.


Разрушен балкон

Ќе стекнете голем авторитет и ќе бидете почитувани од околните.

Позната личност на балкон

Ќе се разделите со таа личност за долго време.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18493 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?