Бакшиш | Соновник
Соновник

Бакшиш

Ако давате бакшиш

Луѓето околу вас ве озборуваат поради вашата гордост.

Ако земате бакшиш

Ви претстојат непредвидени трошоци.

Ако некој друг зема бакшиш

Ќе добиете средства кои не сте ги очекувале.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18493 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?