Ајкула | Соновник
Соновник

Ајкула

Проблеми и опасност. Околу вас имате неискрени пријатели или колеги.

Ако убиете ајкула

Неочекувано ќе добиете пари или ќе наследите нешто големо.

Ако јадете ајкула

Потребно е да ги намалите трошоците за да постигнете напредок и финансиска стабилност.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6440 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“