Алиби | Соновник
Соновник

Алиби

Ќе влезете во судир со авторитетни личности.

Ако давате некому алиби

Држете се понастрана од личности кои се склони кон расправии.

Ако некој друг дава алиби

Ве очекуваат добри времиња.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6433 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“