Алеја | Соновник
Соновник

Алеја

Ќе имате среќа во љубовта. Моментот е поволен и за да инвестирате пари и напори во остварувањето на идеја која долг период ја одложувате.

Крива алеја

Не очекувајте успехот да дојде преку ноќ.

Алеја со грмушки

Ви претстои љубовна авантура.

Темна алеја

Подобро е да одложите некој проект или патување.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6440 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“