Алабастер | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Алабастер
Соновник

Алабастер

Голема среќа во семејството – свадба или добивка.

Ако изгубите кутија од алабастер

Проблеми во врската, а може да дојде и до разделба.

Ако скршите вазна од алабастер

Ќе доживеете неуспех.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6438 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“