Актер | Соновник
Соновник

Актер

Пазете се. Некој што ви се прави близок ќе испадне дека е лицемерен. Можно е да бидете принудени да потрошите многу пари.

Ако вие сте актер/ка

Ќе ги покажете вашите способности во јавност.

Ако се запознавате со актер/ка

Не озборувајте затоа што може да изгубите некој пријател.

Актер кој умира на сцена

Среќата ќе ве напушти тогаш кога ќе ви биде најпотребна.

Ако бакнувате актер/ка

Бидете внимателни на љубовен план. Партнерот може да ве изневери.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6440 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“