Акробат | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Акробат
Соновник

Акробат

Избегнувајте да преземате дејствија кои носат голем ризик.

Ако вие сте акробат

Ќе ги пребродите препреките побрзо отколку што си мислите.

Ако акробатот е ваш роднина

Лицето кое е акробат може да ве измами.

Ако гледате настап на акробат

Ако ви претстои некое далечно патување, одложете го за кратко.

Ако акробатот доживее несреќа

Ќе успеете да избегнете некоја опасност.


Жена-акробат

Некој зборува зад вашиот грб и прави сплетки кои може да ви наштетат.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6432 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“