Азбука | Соновник
Соновник

Азбука

Ако ја пишувате или читате азбуката

Нови успеси и материјални добивки.

Ако подредувате или барате нешто по азбучен ред

Бидете трпеливи на професионален план затоа што во блиска иднина нема да постигнете голем напредок.

Ако сонувате букви од странска азбука

Некој ќе ви помогне да раскриете мистерија која ве мачи долго време.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6438 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“