Адреса | Соновник
Соновник

Адреса

Ако пишувате лична адреса

Не се вклучувајте во активности поврзани со коцкање и не правете нешта кои кријат голем ризик.

Ако пишувате адреса на фирма

Ќе имате среќа во некоја зделка.

Ако слушнете некој да зборува за одредена адреса

Бидете повнимателни кога избирате на кого да му се доверите.

Ако сонувате ваша стара адреса

Треба да учите од грешките кои сте ги направиле во минатото.

Ако сонувате нова адреса

Имате потреба од воведување на промени.

Ако пишувате адреса на плик

Внимателно разгледајте ги сите опции пред да донесете одлука.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 6300 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“