Ако имате афера со адвокат | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Адвокат
Соновник

Адвокат

Некој има намера да ве излаже.

Ако вие сте адвокат

Ќе треба да си ја заштитувате репутацијата.

Ако имате потреба од адвокат

Некој пријател ви е многу лојален и ќе ја докаже својата верност.

Ако ангажирате адвокат

Ќе направите добро дело со кое ќе се ослободите од чувството на вина.

Ако имате афера со адвокат

Ќе направите нешто за кое ќе бидете силно критикувани.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3857 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.