Адвокат | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Адвокат
Соновник

Адвокат

Некој има намера да ве излаже.

Ако вие сте адвокат

Ќе треба да си ја заштитувате репутацијата.

Ако имате потреба од адвокат

Некој пријател ви е многу лојален и ќе ја докаже својата верност.

Ако ангажирате адвокат

Ќе направите добро дело со кое ќе се ослободите од чувството на вина.

Ако имате афера со адвокат

Ќе направите нешто за кое ќе бидете силно критикувани.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6440 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“