Адам и Ева | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Адам и Ева
Соновник

Адам и Ева

Некои ваши важни планови ќе се исполнат.

Ако разговарате со Адам и Ева

Остварувањето на вашите желби ќе се одложи, но за кратко.

Ако Ева има змија околу себе

Можно е некој да ве предаде или да ја уништи вашата репутација. Затоа, бидете претпазливи.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6436 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“