Ад | Соновник
Соновник

Ад
= пекол

Ве очекува средба со личност која многу ќе ви помогне.

Ако се наоѓате во пеколот

Знак дека треба да се покаете за некој ваш грев.

Ако излегувате од пеколот

Ве демне некаква опасност.

Ако ве измачуваат во пеколот

Ќе имате проблеми со апетитот.

Ако ја видите вратата на пеколот

Ви претстојат големи грижи.

Ако пред вас се затвори вратата на пеколот

Ќе избегнете сериозна опасност.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6431 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“