Автомобил | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Автомобил
Соновник

Автомобил

Преиспитајте дали доволно го контролирате својот живот. Не сакате да преземете одговорност за вашите постапки.

Ако го возите вашиот автомобил

Ќе започнете да ги берете плодовите од вложениот труд.

Ако возите луксузен автомобил

Ви претстои успех во работата или учењето.

Ако возите некого во автомобил

Ви претстои кавга со таа личност.

Ако се возите во автомобил кој ја зголемува брзината

Ќе добиете неочекувани вести од далеку.

Ако до вас помине автомобил

Ќе слушнете важна вест.

Ако одненадеж моторот прекине да работи или снема бензин

Ќе се почувствувате засрамени.

Ако купувате автомобил

Ве очекува голем настан.

Ако некој ви го украде автомобилот

Некој незаслужено ќе добие пофалби и ќе напредува користејќи ги вашите постигнувања.

Ако го изгубите вашиот автомобил

И покрај тоа што вложувате многу труд, ќе доживеете неуспех.


Искршен автомобил

Некоја влијателна личност избегнува да контактира со вас.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6438 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“