Авион | Соновник
Соновник

Авион

Ако управувате авион

Ве очекува сериозна кариера или голем успех на краткорочен план.

Ако патувате со авион

Ви претстои брз успех. Ќе ги реализирате вашите намери и ќе напредувате во кариерата.

Ако паднете или скокнете од авион

Нешто ќе ви тргне наопаку, но набрзо ќе се среди.


Авион на писта

Неодлучни сте.

Приземјување на авион

Ви претстојат непријатности.

Авион што бомбардира

Ќе слушнете вести кои ќе ве вознемират.

Воен авион

Некој неочекувано ќе ве стави на тест.

Неколку авиони кои летаат во формација

Ако времето е убаво, ве очекува финансиска добивка. Но, ако времето е лошо, можни се проблеми во кариерата.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6433 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“