Авантура | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Авантура
Соновник

Авантура

Ако доживеете авантура

Не паѓајте лесно на ласкањето на некој додворувач.

Ако некој друг доживува авантура

Ве очекува голема промена во животот.

Ако авантурата ви создава чувство на вина

Бидете повнимателни на љубовен план.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6303 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“