Аванс | Соновник
Соновник

Аванс

Ако плаќате аванс

Треба да тестирате човек на кого многу му верувате за да дознаете дали навистина ја заслужува вашата доверба.

Ако добивате аванс

Очекувајте унапредување на работа или финансиска добивка.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6440 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“