Абортус | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Абортус
Соновник

Абортус

Ако правите абортус

Ви претстои непријатна ситуација. Треба да се оттргнете од она што го правите во моментов.

Ако некој друг прави абортус

Ќе се двоумите.

Ако учествувате во извршувањето на абортус

Ќе бидете понижени на работното место или ќе бидете критикувани.


Спонтан абортус

Ќе бидете принудени да се откажете од работата.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6440 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“