Абонос | Соновник
Соновник

Абонос

Ќе имате проблеми. Веројатно ве очекува несреќен случај заради некоја ваша безобзирна одлука.

Предмет изработен од абонос

Можен е непријатен спор или расправија во домот.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6439 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“