Почетна » Семејство

Семејство

Д-р Катерина Василева Димовска: Фебрилни конвулзии кај децата – причини, симптоми, лекување и превенција
Жан Митрев

Најзачестената група на напади во детската возраст се типот на неепилептични напади кои се придружени со зголемена...

Д-р Татјана Гуржанова: Гестациски дијабетес – појава, откривање, последици и третман
Татјана Гуржанова

Д-р Татјана Гуржанова објаснува што е гестациски дијабетес, како се појавува и открива и кои се последиците и третманот.

 
Мимоза Аџи-Крстева: Предимплантациско Генетско Тестирање (PGT) на ембриони
Мимоза Аџи-Крстева

Мимоза Аџи-Крстева, шеф на ИВФ лабораторија во „Њуборн Клиник“ појаснува зошто и како се прави предимплантациско генетско тестирање (PGT) на ембриони.

 
Трауматски настани и како тие влијаат на децата
Дебелина кај децата

Како детска траума се категоризираат: конкретен негативен настан, серија настани или доживувања кои...

 
Интервју со д-р Марија Илијовска: „Неоткриена тироидна дисфункција кај жените може да го отежни забременувањето”
Д-р Марија Илијовска

Неплодноста во бракот е сè поактуелен проблем во нашата држава, но и на светско ниво. Причините за инфертилитет...

 
Дебелина кај децата: Ризик фактори
Дебелина кај децата

Дебелината кај детската популација е значително зголемена. За експертите оваа проблематика е една од најважните...

 
Спиење на бебето: Најважните совети за безбедност и превенција на синдром на ненадејна смрт
Бременост и бебе

Во исчекување сте да започне најзначајната улога во вашиот живот? Во рамките на големите подготовки...

 
10 предлози за домашни активности со вашите деца кога времето надвор е лошо
Дете

Еве 10 предлози со активности кои можете да ги правите дома со вашето дете кога времето надвор е лошо.

 
Воспаление на крајници кај децата – стручни совети од д-р Данчо Шурков
Воспаление на крајници

Воспалението на крајниците е здравствен предизвик пред којшто се исправени многу дечиња, а родителите...

 
„Првата прегратка, лигавите бакнежи...“ 35 најубави моменти од мајчинството кои засекогаш се врежуваат во срцето
Дете

Еве на кои моменти од мајчинството ќе се сеќавате засекогаш.

   
Страница 2 од 17

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 62%
Се испраќа...

(Вкупно: 13342 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.