Семејство | 14
Почетна » Семејство

Семејство

Второто тримесечје од бременоста
Бремена жена

Ако сè уште не сте ја споделиле вашата тајна со другите, сега е време да го направите тоа.

Како да направите домашна бебешка храна?
Домашна бебешка храна

Користете органски зеленчуци и овошја. Тие се одгледувани на природен начин без употреба на хемикалии.

 
Првото тримесечје од бременоста
Првото тримесечје

Дали знаете дека за прв ден од вашата бременост се смета првиот ден од вашата последна менструација?...

 
Идеалната жена и идеалниот маж
Финансиска сигурност

Ако некогаш идеалната жена била идеална домаќинка, дали денес тоа мислење веќе е застарено? А каков би требало...

 
Детските караници
Детски караници

Малите деца многу често се караат. Тоа е дел од процесот на растење и учење на децата. Дури и најмалите...

 
Заштитете го вашето бебе од сонцето
Заштита на бебешката кожа

Бебешката кожа е многу нежна и треба да биде правилно заштитена од сонцето. Сонцето може да предизвика...

 
Бојадисувањето на косата и бременоста
Бојадисувањето на косата во бременоста

Дали е безбедно да се бојадисува косата во текот на бременоста? Ова прашање предизвикува дискусии...

 
Пелтечењето – чест проблем кај децата
Пелтечењето кај децата

Пелтечењето е проблем со кој се соочува 1% од населението. Тој се карактеризира со повторување на звуци...

 
Колку сон му треба на вашето бебе?
Бебињата и спиењето

Новороденчиња спијат околу 15 до 18 часа дневно, но во кратки периоди од 2-4 часа. Интервалите во кои спијат...

 
Дали сум бремена?
Жена се радува на позитивен тест за бременост

Еве ги петте најчести симптоми на раната бременост. Вие можете да ги доживеете сите, неколку или ниту еден...

   
Страница 14 од 15

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5730 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“