Семејство | 13
Почетна » Семејство

Семејство

Како да ја зголемите веројатноста да зачнете?
Зголемете ја веројатноста да зачнете

Многу парови кога ќе одлучат да имаат бебе, сакаат тоа да се случи што побрзо. Има неколку работи кои...

Најчести проблеми во првата година од бракот
Проблеми во бракот

Првата година од бракот е периодот во кој младоженците започнуваат да се соочуваат со реалноста и обврските...

 
Вашето семејство не го сака вашиот партнер?
Среќно семејство

Многу жени се благословени да имаат семејство во кое сопругот се вклопува идеално, но може да се случи вашето...

 
Сексот во бременоста
Идни родители

Кога жената е бремена за прв пат, нормално е таа и нејзиниот партнер да бидат загрижени за ефектот кој би...

 
Развивањето на говорот кај вашето дете
Развивање на говорот

На својот прв роденден, вашето дете ќе може да употреби 1-5 смислени зборови. До 14-от месец тој речник...

 
Дали да го дознаете полот на бебето?
Дали да го знаете полот на бебето

Околу 70% од идните родители избираат да знаат дали ќе имаат синче или ќеркичка. Ако вие не можете...

 
7 грешки на родителите со новороденчињата
Верувајте им на инстинктите

Родителите треба да ги будат своите новороденчиња на секои 4 часа, за да ги нахранат.

 
Анализа на детските цртежи
Детските цртежи

Кога децата цртаат тие внимателно си ги одбираат боите кои ќе ги користат, големината на објектите...

 
Како да познаете дека ќе ви предложи
Предлог за брак

Постојат неколку мигови во животот кои никогаш не се забораваат. Предлогот за брак е еден од нив. Најчесто...

 
Третото тримесечје од бременоста
Бремена жена

Како што расте вашето бебе, така растете и вие. Имате чувство дека внатре во вас се е пренатрупано.

   
Страница 13 од 15

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9773 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.