Семејство | 12
Почетна » Семејство

Семејство

Тест за бременост
Тест за бременост

Тестот за бременост е најбрзиот метод за добивање на одговор на прашањето „дали сум бремена“...

Исхраната во бременоста
Бремена жена

Да се храните здраво за време на бременоста е најдоброто нешто што можете да го направите за вас...

 
Најпопуларни бебешки имиња на деценијата во САД
Машко и женско бебе со имиња

Десетте најпопуларни женски и машки имиња на новороденчиња во САД за последната деценија.

 
Нега на чувствителната бебешка кожа
Бебе

Бебешката кожа е многу нежна и чувствителна и затоа е потребно многу да внимавате за нејзината...

 
Зошто да ја заборавите воспитната шлаканица
воспитна шлаканица

Повеќето родители признаваат дека понекогаш ги удираат своите деца со цел да им укажат дека...

 
Пушењето во текот на бременоста
Пушењето и бременоста

Пушењето во бременоста може да го уништи здравјето како на бебето, така и на мајката. Бременоста треба...

 
Удобен и безбеден сон за вашето бебенце
Удобен сон за вашето бебе

Како мајка, сигурно постојано се прашувате дали на вашето бебенце му е удобно додека спие...

 
Помогнете му на вашето дете со домашната работа
Домашна работа

Домашната работа е важен дел од образованието, но не само тоа. Ако детето од мало се научи правилно и навреме да...

 
Како да ја зголемите веројатноста да зачнете?
Зголемете ја веројатноста да зачнете

Многу парови кога ќе одлучат да имаат бебе, сакаат тоа да се случи што побрзо. Има неколку работи кои...

 
Најчести проблеми во првата година од бракот
Проблеми во бракот

Првата година од бракот е периодот во кој младоженците започнуваат да се соочуваат со реалноста и обврските...

   
Страница 12 од 15

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 5874 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.