Семејство | 11
Почетна » Семејство

Семејство

Вошки на главата кај вашето дете
Тажно девојче

Вошките на главата се многу чест проблем кој ги засегнува децата во предучилишна и училишна возраст...

10 начини да се зближите со вашите деца
Мајка и ќерка

Денес децата растат толку брзо што пред вие да успеете да си одделите доволно време за нив, тие ќе ве надраснат...

 
Како да го мотивирате вашето дете да ги мие забите?
Дете што си ги мие забите

Грижата за запчињата на вашето детенце треба да започне уште со никнувањето на неговото прво запче. Кај...

 
Како да ја прекинете навиката за цицање на палецот?
Девојче што го цица палецот

Кога детето ќе достигне 4-5 годишна возраст, цицањето на палецот не е така неодоливо, па многу родители...

 
Зошто вашето дете каса и како да го одвикнете?
Девојче што каса

Сигурно на сите ви се случило да видите мало дете како го каса своето другарче или пак можеби вие сте биле...

 
Справете се со пребирливоста на детето во исхраната
Пребирливо дете што не сака да јаде

Пребирливоста е начин на кој што децата ја изразуваат својата независност и често не се должи на...

 
Научете го детето за вредноста на парите и штедењето
Дете со пари

Постепеното запознавање на децата со суштината и вредноста на парите е важен дел од растењето...

 
Секс пози за зачнување
Зачнување

Најдоброто нешто што може еден пар да го направи кога сака да создаде семејство е...

 
Што кога вашето дете лаже?
Лага

Секој родител мора да се соочи со лажењето на неговото дете. Без разлика дали се работи за измислица...

 
7 начини да ја зацврстите врската кога сте во брак
Среќен пар

Денес многу жени се обидуваат да бидат едновремено добри мајки, успешни бизнис дами и грижливи сопруги...

   
Страница 11 од 15

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9771 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.