Семејство | 10
Почетна » Семејство

Семејство

Како да си ја вратите желбата за интимност кога сте нова мајка?
Брачен пар

Ако сте како повеќето нови мајки, најверојатно целата своја енергија ја насочувате кон вашето бебенце...

Брак без секс
Замислена жена

Иако се вели дека љубовта, а не сексот, го одржува бракот, сексот е начин да ја искажете љубовта кон вашиот партнер...

 
Вошки на главата кај вашето дете
Тажно девојче

Вошките на главата се многу чест проблем кој ги засегнува децата во предучилишна и училишна возраст...

 
10 начини да се зближите со вашите деца
Мајка и ќерка

Денес децата растат толку брзо што пред вие да успеете да си одделите доволно време за нив, тие ќе ве надраснат...

 
Како да го мотивирате вашето дете да ги мие забите?
Дете што си ги мие забите

Грижата за запчињата на вашето детенце треба да започне уште со никнувањето на неговото прво запче. Кај...

 
Како да ја прекинете навиката за цицање на палецот?
Девојче што го цица палецот

Кога детето ќе достигне 4-5 годишна возраст, цицањето на палецот не е така неодоливо, па многу родители...

 
Зошто вашето дете каса и како да го одвикнете?
Девојче што каса

Сигурно на сите ви се случило да видите мало дете како го каса своето другарче или пак можеби вие сте биле...

 
Справете се со пребирливоста на детето во исхраната
Пребирливо дете што не сака да јаде

Пребирливоста е начин на кој што децата ја изразуваат својата независност и често не се должи на...

 
Научете го детето за вредноста на парите и штедењето
Дете со пари

Постепеното запознавање на децата со суштината и вредноста на парите е важен дел од растењето...

 
Секс пози за зачнување
Зачнување

Најдоброто нешто што може еден пар да го направи кога сака да создаде семејство е...

   
Страница 10 од 15

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9467 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.