Рецепти | 9
Почетна » Рецепти

Рецепти

Шпагети болоњезе
Шпагети со болоњезе сос

Научете како да правите шпагети со вкусен болоњезе сос.

Зеленчуците – од каде да започнете?
Домат

Зеленчуците се важен дел од секојдневната исхрана. Тие ни даваат витамини, минерали и енергија, му помагаат...

 
Алкохолот и готвењето
Бело и црвено вино

Алкохолот е важна состојка присутна во многу рецепти. Тој им дава специфичен вкус на многу сосови, супи, меса и...

 
Black Russian
Коктел Црн Русин

Black Russian е едноставен коктел кој е базиран на водка и има арома на кафе. Името го добива поради...

 
Космополитен
Космополитен

Космополитен (Cosmopolitan) е софистициран коктел базиран на водка и зачинет со аромата на портокал и брусница.

 
Подобрете ги вашите готварски способности
Свежи зачини

Употребувајте вино. Виното му дава посебен вкус и уникатна арома на секое јадење. Преферирајте свежи зачини.

 
Како да се заштитите од труење со храна
Миење на раце

Труењето со храна е заболување кое почесто се појавува во летните горештини, затоа што топлото време...

 
Sex on the beach
Коктел Секс на плажа

Sex on the beach (Секс на плажа) е еден од најпопуларните коктели. Освежителен е и вкусен.

 
Идеално тврдо варено јајце
Варено јајце

Совршеното тврдо варено јајце треба да има мек центар. Жолчката не треба да има бледо жолта боја и...

 
5 храни кои никогаш не треба да ги лупите
Јаболко

Најголем дел од луѓето секогаш би избрале лупено овошје и зеленчук, за да го избегнат непријатниот вкус...

   
Страница 9 од 11

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 67%
  • 14%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 3842 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.