Почетна » Рецепти

Рецепти

Готвиме превкусно мисиркино со сос од печурки со автентичната Тања Кочовска
Тања Кочовска

Во само 4 чекори, готвиме со Тања Кочовска мисиркино месо со неодолив сос од печурки кој штеди време и енергија...

Готвиме со Александра Шијакоска: Највкусните ќебапчиња во 4 едноставни чекори
Александра

Ја познаваме како мотивирачки водич низ стилски и туристички приказни, а сега ќе влеземе во кујната со популарната македонска...

 
Сочна туна салата
Туна салата

Дознајте како да направите сочна туна салата.

 
Сардини и туна – деликатеси од Јадранот за посилен имунитет
Туна

Хранлива фузија на омега-3 масни киселини, витамини и минерали која резултира со бројни здравствени бенефиции...

 
Награден предизвик: Споделете го омилениот рецепт со туна или сардини и добијте шанса да освоите пакет EVA производи
EVA

Готвиме, споделуваме, се забавуваме и наградуваме!

 
Видео рецепт: Шпагети со сардини и шампињони од кујната на хрватскиот шеф Иван Пажанин
Шпагети со сардини

Хрватскиот шеф Иван Пажанин предлага рецепт за шпагети со сардини кој е многу едноставен за следење и ќе ви успева секогаш, без исклучок.

 
Пудинг коцки со кокос – неодоливо слатко искушение
Пудинг коцки со кокос

Кога сакате да се разгалите со слатка фантазија, ви препорачуваме коцки со кокосова основа со разиграна...

 
За здравје и добра линија: Топла салата со сардини по рецепт на хрватскиот шеф Иван Пажанин
Салата со сардини

Хрватскиот шеф Иван Пажанин ќе ве намами со вкусна и ароматна топла салата со медитерански шмек.

 
Сочни, вкусни и хранливи: Туна бургери
Туна бургери

Испробајте сочна, превкусна и поздрава алтернатива на класичните хамбугери – бургери од туна.

 
Ikea го сподели рецептот за популарните шведски ќофтиња
Ќофтиња на Ikea

Шведските ќофтиња на Ikea се обожавани од милиони луѓе од целиот свет. Додека рестораните...

   
Страница 4 од 17

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3461 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.