Рецептите кои го освоија интернетот: Топ 10 видеа на Tasty за 2016 година
Почетна » Рецепти » Популарни јадења » Рецептите кои го освоија интернетот: Топ 10 видеа на Tasty за 2016 година

Рецептите кои го освоија интернетот: Топ 10 видеа на Tasty за 2016 година

Доколку сте активни на социјалните мрежи, невозможно е да немате наидено на примамливите Tasty видеа на Buzzfeed.

Речиси секој рецепт стануваше вирален хит и го засилуваше апетитот кај милионите гледачи.

Непосредно пред празниците, можеби ќе најдете инспирација за вкусно јадење токму во најпопуларните Tasty видеа за годината со која наскоро ќе се збогуваме.

Лубеница торта

1

Мини сендвичи на 4 начини

2

Сладолед во чурос чинија

3

Прстени од кромид со моцарела

4

Леб со лук полнет со пилешко и моцарела

5

Салата со краставица, домат и авокадо

6

Лиснато тесто на 4 начини

7

Чизбугер во прстени од кромид

8

Вртени „пици“ со лиснато тесто

9

Поинаква „пита“ со јаболка

10

Шпагети на 4 начини

Анкета

Анкета
Сметате ли дека треба да се продолжи породилното отсуство?
  • 20%
  • 72%
  • 8%
Се испраќа...

(Вкупно: 16290 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.