Готвиме со Фичо: Лесен рецепт за риба во рерна
Почетна » Рецепти » Популарни јадења » Готвиме со Фичо: Лесен рецепт за риба во рерна

Готвиме со Фичо: Лесен рецепт за риба во рерна

Вкусна риба со зачини кои ги обземаат сетилата + здраво вариво со блитва + ладна салата со кромид и магдонос = комплетен оброк за задоволство, здравје и атрактивна линија.

Филип Поповски, познат по кулинарскиот серијал „Готвиме со Фичо“, чекор по чекор нè упатува како да си подготвиме примамлив домашен специјалитет.

Со оглед на тоа што медитеранската исхрана докажано е најполезна за одржување на здравјето и фигурата, на овој рецепт со риба во рерна е препорачливо да се навраќаме секогаш.

Видео рецепт

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6819 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.