Sex on the beach

Sex on the beach

Sex on the beach (Секс на плажа) е еден од најпопуларните коктели. Освежителен е и вкусен. Едноставно вреди да се проба.

Состојки

50mlводка
25mlликер од праска
60mlсок од портокал
60mlсок од боровинки
мраз
Секс на плажа

Подготовка

Коктелот се служи во висока чаша без рачки.

  1. Во шејкер со мраз налејте ја прво водката, потоа ликерот од праска и на крајот сокот од портокал и боровинки. Најдобро е да користите пресно исцеден сок од портокал. Наместо сокот од боровинки можете да користите гренадин.
  2. Растресете го шејкерот. Доволни се 20 секунди.
  3. Прецедете ја течноста и налејте ја во чашата.
  4. Украсете со парче портокал исечен како полумесечина или цреша.

На здравје!

Коктел „Секс на плажа“ – Видео

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6137 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.