Бешамел сос

Францускиот сос бешамел е клучна состојка во многу вкусни јадења. Затоа, пред да почнете да приготвувате вистински специјалитети, потребно е да го владеете мајсторството на сосот бешамел.

Подолу е дадена рецептата за приготвување на ½ литар бешамел сос.

Бешамел сос

Состојки

40g брашно;
40g путер;
500ml млеко;
сол и црна пипер;
мелено индиско оревче.

Начин на подготовка

Растопете го путерот во тавче на ниска температура. Кога ќе почне да се прави пена, додајте го брашното и оставете го да се готви 5 минути. Преку целото време мешајте брзо со дрвена лажица. Турете малку од млекото. Ќе се формира каша со грутки. Потоа додајте го остатокот од млекото и мешајќи обидете се да добиете хомогена смеса без грутки. Додајте ги солта, пиперот и индиското оревче.

Варијации

Постојат различни варијации на овој сос:

Бешамел сос со сирење – додајте 40-50g рендано сирење по ваш избор.

Бешамел сос со шунка и печурки – додајте 1-2 парчиња исечкана шунка и 200g исечкани печурки.

Различните јадења бараат различни варијации на бешамел сосот. Ако ви е потребен потечен сос, едноставно додајте млеко. Во бешамел сосот можете да додадете кромид за поинтересен вкус или да користите повеќе зачини. Некои готвачи користат неколку лажици супа (или коцка за супа) за да го зачинат сосот.

Кој начин и да го одберете, не е важно. Важно е да уживате во вашите специјалитети. Не плашете се да експериментирате!

ПРЕПОРАЧАНО од FACEBOOK

Анкета

Анкета
Дали сте религиозни?
  • 83%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 3313 гласа)

Цитат

Ако Велигден може да ни пренесе некаква порака денес, тогаш тоа е следнава: Можеш да ја ставиш вистината во гроб, но таа нема да остане таму. Можеш да ја распнеш на крст, да ја завиткаш во чаршаф и да ја замолчиш во гроб, но таа ќе воскресне.

Клеренс Хол

Виц

Маж чита весник и ѝ вели на жена си:

– Знаеш што пишува тука!? Дека мажите во просек изговараат околу 2200 збора дневно, а жените 4400!

А жената рамнодушно му враќа:

– Тоа е така затоа што секогаш мора сè да ви се повторува по двапати.

Мажот:

– Што?