Награден предизвик: Споделете го омилениот рецепт со туна или сардини и добијте шанса да освоите пакет EVA производи
Почетна » Рецепти » Ваши рецепти » Награден предизвик: Споделете го омилениот рецепт со туна или сардини и добијте шанса да освоите пакет EVA производи

Награден предизвик: Споделете го омилениот рецепт со туна или сардини и добијте шанса да освоите пакет EVA производи

Надополнето: Предизвикот е завршен. Многу ви благодариме на СИТЕ за рецептите кои нè мамат кон кујната.

Blagica Taseska со „Сочна туна салата“ беше избрана да го добие пакетот EVA производи, а ние од Фемина неодложно ќе го подготвиме и дегустираме нејзиниот рецепт и ќе ви го презентираме со фотографии.

Готвиме, споделуваме, се забавуваме и наградуваме!

Се насладувате на фантастичен рецепт со конзервирана туна или сардини кој редовно мами воздишки од вашата кујна?

Споделете го со нас и автоматски ќе добиете шанса да освоите пакет производи EVA.

EVA

Учествувај веднаш!

Како да учествувате?

За да станете потенцијален добитник, неопходно е да ни го напишете омилениот рецепт со туна или сардина во коментар на Facebook или на e-mail адресата: eva@femina.mk

Објавување на победникот

Добитникот, извлечен по случаен избор, ќе биде објавен на 28.06.2020.

Тимот на Фемина ќе го подготви победничкиот рецепт и заедно со фотографии ќе го објавиме во категоријата „Ваши рецепти“.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 700 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.