Новости | 9
Почетна » Новости

Новости

Џенифер Лопез атрактивна во костими за капење за фотосесија, зборуваше за љубовните врски
Џенифер Лопез

Џенифер Лопез е насекаде. Од корици на списанија, модни кампањи, телевизиски серии и шоуа, до филмови......

Џеф Безос, најбогатиот човек на светот, се разведува по 25 години брак
Џеф и Мекензи Безос

Џеф и Мекензи Безос објавија дека се разведуваат по 25-годишен брачен живот. Парот, кој има четири деца, ја...

 
Неодоливата бушавка која стана хит со бујната коса ја сними првата реклама
Чанко

Малата бушавка Чанко пред две недели го прослави својот прв роденден со снимањето на својата прва голема реклама.

 
Психијатарот Бранислав Филиповиќ: „Ако детето многу се дере, значи дека веројатно во домот има многу дерење“
Дете

Психијатар од Србија вели дека децата се одлика на родителите и дека кога детето се однесува лошо, родителите треба да се преиспитаат себеси.

 
Ирина Шајк шик убавица во креација од Версаче и беретка на гала со Бредли Купер
Ирина Шајк и Бредли Купер

Ирина Шајк и Бредли Купер присуствуваа на гала вечера по повод доделувањето на...

 
Моника Белучи, Карла Бруни, Ева Херцигова... легендарни ѕвезди во новата кампања на Долче и Габана
Долче и Габана

Долче и Габана поканија легендарни модели за најновата рекламна кампања. Ѕвезди како Моника Белучи...

 
Елегантна ѕвезда: Лејди Гага во црна креација од Ралф Лорен на гала во Њујорк
Лејди Гага

Лејди Гага мамеше погледи во црна креација од Ралф Лорен на синоќешната гала на „National Board of Review Awards“.

 
„Шехерезад“ во елегантен бордо фустан пееше со сопругот „Онур“ на сцената во Истанбул
Бергузар Корел и Халит Ергенч

На голема радост на нивните фанови, Бергузар Корел и Халит Ергенч имаа заеднички настап. Познатите...

 
Стилски комбинации кои ќе посакате да ги копирате од блогерката Ерика Хоида
Ерика Хоида

Шик комбинации кои можат да се опишат како „модерна класика“ ги мамат милионите фанови на Ерика Хоида...

 
„Гушни го твоето малечко, дури и кога тоа малечко не е повеќе малечко“: Текст кој допира до секоја мајка
Бебе

Текст на мајка потсетува дека децата секогаш имаат потреба од топлата прегратка на родителите, без разлика на возраста.

   
Страница 9 од 1486

Анкета

Анкета
Каде ќе го прославите доаѓањето на 2019 година?
  • 11%
  • 54%
  • 4%
  • 12%
  • 1%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 6334 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.