Новости | 7
Почетна » Новости

Новости

Промовирање на спортските вредности во земјава и во регионот
Витаминка golf open tournament

Витаминка годинава по третпат го поддржа Витаминка golf open tournament.

Женствена елеганција: Војвотката Кетрин во цветен фустан се забавуваше со дечиња во градина
Војвотката Кетрин

Војвотката Кетрин со задоволство присуствуваше на отворањето на градина „Back to Nature“...

 
Тамара Тодевска со ќеркичката Хана во складни стајлинзи за гостувањето во продолжението на „Дајте музика“
Тамара Тодевска во Дајте музика

Тамара Тодевска е една од многуте ѕвезди кои ќе гостуваат во продолжението на...

 
„Стапи во брак со мажот кој ќе им биде најдобар татко на твоите деца“: Вирална објава на блогерка за бракот
Татко

Блогерка испрати моќна порака до младите луѓе за бракот и им порача на жените да мислат и на нивните идни деца кога избираат партнер.

 
Модерна и урбана ѕвезда: Викторија Лоба стана заштитно лице на City Fashion Skopje
Викторија Лоба за City Fashion

Викторија Лоба стана заштитно лице на City Fashion Woman. 30-годишната...

 
Хумористични илустрации прикажуваат ситуации во кои сите сме биле некогаш
Жена

Секоја жена ќе се пронајде во илустрациите на Бела Сривантна. Погледнете ги.

 
Една слика, илјада зборови: Мајка сподели фотографија од моментот кога нејзината мала ќерка се грижи за помалото братче болно од рак
Бурџ

Кејтлин Бурџ допре до срцата на илјадници лица од целиот свет споделувајќи еден од моментите...

 
Неодолив натрапник: Елен случајно влета на свадбена фотосесија, парот доби уникатни фотографии
Свадени фотографии на Меган и Лук

Свадбена фотосесија на млад пар беше прекината од неодолив натрапник. Имено...

 
Омилениот бренд за аксесоари поблиску до вас: Отворање на нови продавници Parfois во Тетово и Битола
Parfois

Вашиот омилен португалски бренд за аксесоари Parfois поблиску до вас! Сега со нови продавници во...

 
Почина српскиот рапер Гру по пад во вода, ѕвездите се збогуваат со пораки на социјалните мрежи
Далибор Андонов-Гру

Почина Далибор Андонов. Српскиот рапер познат како Гру настрада откако паднал во вода...

   
Страница 7 од 1637

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9616 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?