Новости | 6
Почетна » Новости

Новости

1.129 новозаразени и 27 смртни случаи од коронавирус
ковид податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 4.045 тестирања...

„Те сакам со цело срце“: Хју Џекман објави фотографии од свадбата со Дебора за 25-годишнината од бракот
Хју Џекман и Дебора

Хју Џекман и Дебора-Ли Фернес имаат еден од најстабилните бракови во Холивуд...

 
Ирина Шајк и Бредли Купер заедно со малата ќеркичка Леа на шопинг за детска облека
Ирина Шајк и Бредли Купер со Леа

Иако ја прекинаа љубовната врска, Ирина Шајк и Бредли Купер ги делат родителските обврски и се ултра...

 
„Не се откажувај, бори се посилно“: Модел кој двапати го победи ракот инспирира со својата приказна
Рафаела Гесумарија

Рафаела Гесумарија е вистински борец. Младата девојка од Америка двапати го победи ракот и сега...

 
Италијанец се шегува со славните личности пресоздавајќи ги нивните фотографии на хумористичен начин
Емануеле Ферари

Италијанец се забавува „пресоздавајќи“ ги стајлинзите на славните личности на хумористичен начин.

 
Тамара Вучиќ, најмладата Прва дама во светот, го прослави 40-тиот роденден
Тамара Вучиќ

Тамара Вучиќ зачекори во петтата деценија од животот. Сопругата на српскиот претседател Александар...

 
Ѕвездата од „Сам дома“ стана татко: Меколи Калкин го доби првото дете и го крсти по покојната сестра
Меколи Калкин и Бренда Сонг

Како мал нè забавуваше во филмовите „Сам дома“, а сега Меколи Калкин ја доби најважната улога во...

 
193 новозаразени, 34 починати и 1.014 оздравени од коронавирус
ковид податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие направени се 1.192 тестирања...

 
Слатко дуо: Девојче со Даунов синдром со сестра си создава вирални стилски видеа на TikTok
Ворти

Девојче со Даунов синдром ѝ ја стилизира косата на сестра си и привлекува обожаватели на TikTok.

 
„Lucky days” во НЕПТУН од 12-19 април – Време е за најголеми попусти!
Нептун

„Lucky days” од 12-19 април во „Нептун” - продажна акција со најголеми попусти! Овие “Среќни денови” потрошувачите...

   
Страница 6 од 2000

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6816 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.