Новости | 5
Почетна » Новости

Новости

Деми Мур сподели дека била силувана на 15 години, а на 42 години го изгубила бебето со Ештон Кучер во 6-ти месец од бременоста
Деми Мур

Деми Мур го издаде својот мемоар „Inside Out“, во кој открива дека била силувана, дека имала спонтан абортус на 42 години и дека била алкохоличарка.

Скопско ИПЛ – ново пиво на пазарот
СКОПСКО ИПЛ

Веќе во продажба во сите поголеми продажни објекти близу до Вас. СКОПСКО ИПЛ - вкуси го светот со СКОПСКО!

 
Модната приказна продолжува: Нов луксузен мултибренд Magnetik Gallery во Skopje City Mall
Magnetik Gallery

Во срцето на најголемиот трговски центар во Македонија, Skopje City Mall, свечено беше отворен новиот луксузен продажен...

 
Екстравагантна ѕвезда: Ријана во креација од високата мода на Живанши на својот хуманитарен бал
Ријана

Ријана со екстравагантен стајлинг привлекуваше внимание на својот „дијамантски“ бал кој го организира...

 
„Најубавиот ден во мојот живот“: Бабички биле пресреќни што фрлале латици на свадбата на нивните внуци
Свадба

Фотографија од бабички кои фрлаат латици на свадбата на нивните внуци ќе ве исполни со позитивни емоции.

 
Меган Маркл во класична комбинација на лансирањето на модна колекција за хуманитарни цели
Меган Маркл

Меган Маркл го прекина породилното отсуство и им се врати на кралските должности.

 
Голем јубилеј со големо име за отворањето: 40-тото издание на „Браќа Манаки” го отвора „Болка и слава” на Алмодовар
Браќа Манаки

Престижниот филмски фестивал „Браќа Манаки” оваа година се одржува по јубилеен 40-ти пат...

 
„Во ред е да си уморен, во ред е кога таа плаче во твоите раце“: Искрена порака за сите прекрасни татковци
Илустрација - родители и дете

Татковците често не ја имаат истата поврзаност со бебенцата како мајките, па неретко се прашуваат...

 
ВИДЕО: Камила Кабејо со забавен спот за новата песна „Liar“
Камила Кабејо

Камила Кабејо сонува драматични соништа во спотот за „Liar“.

 
Дуа Липа и Анвар Хадид во публиката, неговите сестри Бела и Џиџи дефилираа на ревијата на Марк Џејкобс
Дуа Липа и Анвар Хадид

Дуа Липа и Анвар Хадид од првиот ред ја проследија ревијата на Марк Џејкобс за сезоната пролет/лето...

   
Страница 5 од 1637

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9608 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?