Новости | 4
Почетна » Новости

Новости

Доделувањето на почесните награди на Ед Лакман и Љупчо Константинов на отворањето на „Браќа Манаки“
Доделувањето на наградите на Браќа Манаки

Битола започна да живее во духот на филмот. Со свечена церемонија синоќа беше означен...

Маја Андоновска во блескав син комбинезон на црвениот тепих на „Браќа Манаки“
Маја Андоновска Илијевски

Маја Андоновска Илијевски однесе гламур на првиот ден на 40-тото...

 
Ед Лакман на црвениот тепих на „Браќа Манаки“ пред да ја добие наградата „Златна камера 300“ за животно дело
Ед Лакман

Едвард Лакман е почесен гостин на Филмскиот фестивал „Браќа Манаки“...

 
Каролина Гочева префинета ѕвезда со накит Rebecca на музичкиот настан A1 World of Music во Скопје
Каролина Гочева

Каролина Гочева заедно со Македонската филхармонија ја распеа публиката на музичкиот настан A1 World of Music...

 
ФОТО: Модата на црвениот тепих на отворањето на „Браќа Манаки“ во Битола
Браќа Манаки

Денес се одржа свеченото отворање на јубилејното 40. издание на Интернационалниот фестивал на филмската...

 
Горда на својот град: Битолската градоначалничка Наташа Петровска на отворањето на „Браќа Манаки“
Наташа Петровска

Како градоначалничка на општина Битола, Наташа Петровска ја даде својата поддршка...

 
Претседателот Стево Пендаровски и Првата дама Елизабета на црвениот тепих на „Браќа Манаки“ во Битола
Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска

Вечерва започнува 40-тото издание на Интернационалниот фестивал на филмската камера...

 
Аријана Гранде, Мајли Сајрус и Лана Дел Реј се ангели во спотот за „Don't Call Me Angel“
Аријана Гранде, Мајли Сајрус и Лана Дел Реј

Аријана Гранде, Мајли Сајрус и Лана Дел Реј се здружија за новата песна „Don't Call Me Angel“...

 
Лауреатот на Златна камера 300 за животно дело Едвард Лакман пристигна во Битола
Ед Лакман во Македонија

Едвард Лакман пристигна во Битола. Годинашниот лауреат на Златна камера 300 за животно...

 
Кристијано Роналдо со вереницата Џорџина на лансирањето на неговиот нов парфем
Роналдо и Џорџина

Кристијано Роналдо лансираше нов парфем. На промотивниот настан за...

   
Страница 4 од 1637

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9616 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?